Pěnové matrace

Dnes zřejmě nejpoužívanější matrace jsou právě ty pěnové. Složení je většinou směsí různých druhů pěn a poté se podle toho pojmenovávají – pur pěna, studená pěna, líná pěna nebo-li paměťová pěna. Všechny tyto názvy ovšem vychází právě z hlavního použitého materiálu – pěny.

Hlavní značkou, kterou v kategorii pěnových matrací naleznete, je italský výrobce MagniflexFilozofie Magniflexu je založena na důležitosti spánku, ekologii, zdravotní nezávadnosti a lásce k životu. Tyto hodnoty jsou spojeny jedním: hledáním kvalitního spánku, který neznamená jen pohodlí, ale i zlepšení života a rovnováhu s okolním prostředím. Magniflex používá při výrobě nejmodernější materiály, vyvíjí vlastní výzkumnou činnost a spolupracuje s předními evropskými laboratořemi zkoumající zdravé spaní. Cílem je získat co nejhlubší znalosti o spánkových poruchách a problémech ve snaze najít to nejlepší řešení a postarat se vám o dobré spaní a pohodu. Dobrý spánek vede k vyšší kvalitě života a rozhodnutí pro Magniflex je tou správnou volbou pro vás a vaše blízké. Matraci od firmy Magniflex si může vybrat opravdu každý a vždy najdete takovou matraci, která bude vhodná přesně pro vás a bude vám plně vyhovovat.

Co platí pro všechny pěnové matrace, je nutnost prodyšného podkladu – tedy konkrétně roštu. Jinak bude pod matrací kondenzovat voda a dojde ke vzniku plísní. Nutno rovnou varovat, že na tento nepříjemný úkaz se nevztahuje záruka matrací. Proto si při výběru matrace opravdu nechte poradit i s nejvhodnějším roštem pod ni.

Podle rozdílné výšky matrace i použitých materiálů je nutné vybrat správný rošt, který nebude v konfliktu s vlastnostmi vaší matrace. Platí pravidlo, že matrace a rošt tvoří nerozlučnou dvojici.

Pokud jsme vám naším popisem zamotali hlavu, omlouváme se, ale podle naší filozofie, že spánek musí zaručit zdravou regeneraci, nelze vybrat matraci na internetu, aniž byste si ji vyzkoušeli, osahali, lehli si na ni… a porovnali mezi několika různými matracemi, nebo si alespoň nechali odborně poradit naší prodejnou.  Až poté budete vlastně vědět najisto, co vám bude nejpříjemnější a právě pro vás nejvhodnější. Proto prosím zavolejte a poraďte se. Nebo se rovnou zastavte u nás v prodejně v Ostravě na známé Stodolní ulici, kde se vám budeme maximálně věnovat. Zdravému spaní se věnujeme již od roku 1996!