///Pěnové matrace
Pěnové matrace 2018-06-05T15:45:08+00:00

Pěnové matrace

Dnes zřejmě nejpoužívanější matrace jsou právě ty pěnové. Složení je většinou směsí různých druhů pěny a poté se podle toho pojmenovávají – pur pěna, matrace ze studené pěny, matrace z líné pěny nebo třeba matrace z paměťové pěny. Všechny tyto názvy ovšem vychází právě z hlavního použitého materiálu – pěny. Ta se nejčastěji kombinuje s dalšími materiály, jako je třeba dobře známý kokos.

Hlavní značkou, kterou v kategorii pěnových matrací naleznete, je italský výrobce Magniflex. Firma Magniflex vyrábí pouze pěnové matrace, ale s různým složením a výškou. Proto jejich matrace najdeme ve všech kategoriích dle určení. Také ceny jsou v širokém spektru, čímž je zaručeno, že matraci od firmy Magniflex si může vybrat opravdu každý a vždy najdete takovou matraci, která bude pasovat přesně pro vás a bude vám plně vyhovovat.

Další firmou, kterou zastupujeme, je česká firma Jelínek. Ta nabízí také řadu kvalitních matrací, které jsou kompletně vyráběny v ČR. Drží řadu certifikátů a ocenění a tvoří vhodnou alternativu výše zmíněným matracím původem z Itálie. Také nabízí široké spektrum pěnových matrací s různým poměrem pěnových a přírodních materiálů.

Co platí pro všechny pěnové matrace, je nutnost prodyšného podkladu – tedy konkrétně roštu. Jinak bude pod matrací kondenzovat voda a dojde ke vzniku plísní. Nutno rovnou varovat, že na tento nepříjemný úkaz se nevztahuje záruka matrací. Proto si při výběru matrace nechte opravdu poradit i s nejvhodnějším roštem pod ni.

Podle rozdílné výšky matrace i použitých materiálů je nutné vybrat správný rošt, který nebude v konfliktu s vlastnostmi vaší matrace. Platí pravidlo, že matrace a rošty tvoří nerozlučnou dvojici.

Pokud jsme vám naším popisem zamotali hlavu, omlouváme se, ale podle naší filozofie, že spánek musí dodat zdravou regeneraci, nelze vybrat matraci na internetu, aniž byste si ji vyzkoušeli, osahali, lehli si na ni… a porovnali mezi několika různými matracemi. Až poté budete vlastně vědět najisto, co je vám nejpříjemnější. Proto prosím zavolejte a domluvte si schůzku nebo se rovnou zastavte u nás v prodejně v Ostravě na ulici Stodolní.